ALIGN

please wait preload page...

Досягнення та регулювання балансу між освітніми програмами та кваліфікаційними рамками

Новини
реалізації проекту в КНУ

Національний Темпус
Еразмус+ офіс в Україні»
Тиждень фінальних дисемінаційних заходів в рамках проекту програми TEMPUS ALIGN

В грудні 2017 року завершується реалізація міжнародного проекту програми ЄС TEMPUS «ALIGN: Досягнення та регулювання балансу між освітніми програмами та кваліфікаційними рамками» програми ТEMPUS. У зв’язку з цим в жовтні 2017 року в Україні та Вірменії пройшов тиждень підсумкових дисемінаційних заходів, в яких також взяли участь представники робочої групи проекту ALIGN від Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

5 жовтня під егідою Національного Еразмус+ офісу в Україні в Міністерстві освіти і науки України відбулася зустріч за участі представників робочих команд українських університетів-партнерів консорціуму, європейські експерти-учасники проекту професори Університету Бат Спа (Велика Британія) Пол Хайленд та Інна Поморіна, професор Інституту мистецтв, дизайну та технологій (Ірландія) Девід Квін, а також зацікавлені науково- педагогічні та методичні представники українських ВНЗ.

Представники робочих груп проекту від Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Сумського державного університету та Хмельницького національного університету презентували отримані результати, кращий досвід та практики своїх ВНЗ в рамках проекту ALIGN. Також було представлено розроблені «Національні рекомендації для узгодження освітніх програм з рамками кваліфікацій» та «Національний звіт з перегляду освітніх програм в рамках проекту ALIGN програми ЄС TEMPUS». Від КНУ імені Тараса Шевченка з презентацією проектних здобутків виступив керівник робочої групи професор Володимир Заславський.

6 жовтня на факультеті комп’ютерних наук та кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка учасники проекту від трьох українські ВНЗ презентували результати оцінювання своїх пілотованих освітніх програм в рамках Site Visits, аналіз рекомендацій від європейських та українських експертів, продемонстрували впроваджені зміни на інституційному рівні та програмному рівнях. Отримані результати проаналізованих магістерських освітніх програм та їх якісні зміни представили представники робочої групи від нашого університету професор Володимир Заславський та декан факультету соціології, доцент Андрій Горбачик. Про цей захід дивіться також: http://www.univ.kiev.ua/news/9089

Дисемінаційні заходи продовжились в Єреванському державному університеті мов і соціальних наук імені В.Я. Брюсова – координаторі проекту, де відбулася фінальна конференція ALIGN (http://align.brusov.am/, https://www.facebook.com/ALIGN- 1545482925683307/ ). У ній взяли участь представники усіх ВНЗ, профільних освітніх міністерств, агенцій із забезпечення якості, студентських організацій та роботодавці з Вірменії, України, Великої Британії, Ірландії, Німеччини та Росії. Конференція мала на меті ознайомлення з досягненнями та здобутками кожної команди проекту, обмін досвідом та кращими практиками. Впроваджені зміни та результати реалізації в КНУ імені Тараса Шевченка представили професор Володимир Заславський та співробітник НМЦ Ольга Ямкова.

В КНУ імені Тараса Шевченка триває процес впровадження якісних змін в системі забезпечення якості освітнього процесу та модернізованих освітніх програм. Готуються до друку методичні рекомендації щодо розробки та перегляду освітніх програм для педагогічних та методичних працівників університету, буклети та Hand Book пілотованої магістерської освітньої програми «Бізнес інформатика», підготовлених представниками робочої групи проекту ALIGN від КНУ імені Тараса Шевченка.

Адміністрація університету, робоча група проекту, науковці та викладачі щиро вдячні проекту ALIGN та кожному його учасникові за можливість міжнародної співпраці з метою покращення якості освітнього середовища в університеті та Україні!

Співпраця між КНУ і Bath Spa (Великобританія)

17.02.2017

Завдяки проекту TEMPUS ALIGN, який реалізується в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, активізувалася співпраця із університетом Bath Spa (Великобританія). Цей навчальний є учасником консорціуму іноземних та українських університетів –

виконавців проекту .

Bath Spa University – державний заклад міста Bath, відомого ще із часів Римської імперії. Історія університету починається зі створення Bath College of Higher Education. Статус Університету він отримав у 2005 році. Відтоді відомий як Bath Spa University.

Важливою подією у розвитку співпраці стала зустріч керівника проекту від Bath Spa University професора Пола Хайленда з проректором з міжнародних зв’язків, професором Петром Бехом та укладення двосторонньої угоди про освітнє й наукове співробітництво. Новим освітнім проектом, який вивів міжуніверситетську співпрацю на наступний рівень, став грант з мобільності програми ERASMUS+ (2016-2017). За цим грантом двотижневе стажування в університеті Великобританії пройшли 10 науково-педагогічних працівників нашого університету з відділу міжнародного співробітництва, факультету комп’ютерних наук та кібернетики, науково-методичного центру, інститутів філології, журналістики, післядипломної освіти.

Наразі за цим грантом свої наукові дослідження у Bath Spa University проводить аспірантка факультету комп’ютерних наук та кібернетики Ганна Яйлимова. Дівчина, ділячись своїми враженнями від перебування в цьому університеті, говорить: «Мені дуже пощастило потрапити до Університету Bath Spa, на факультет Creative Computing Centre. Адже це провідний освітній центр Великобританії у напрямку творчості, культури та підприємництва. Моя робота стосується розвитку цифрової креативності для міждисциплінарних досліджень. Я створюю програмне забезпечення, яке базується на знаннях та досвіді нашого факультету комп’ютерних наук та кібернетики у галузі Creative Сomputing. Робота триває під керівництвом двох наукових наставників одночасно – професора Володимира Заславського (КНУ) та заступника директора Creative Computing Centre професора Ходжі Янга».

Після завершення стажування досвід та знання, отримані у закордонному університеті, аспірантка планує реалізувати у наукових публікаціях, дисертаційному дослідженні та нових міжнародних інноваційних проектах.

З метою генерації нових напрямів наукових досліджень, обговорення перспектив співпраці в освітній сфері, за попередньою домовленістю сторін, до КНУ прибуде делегація Bath Spa University на чолі з віце-канслером Bath Spa University, професором Христиною Слейд.

Прочитати більше новин ви зможете на сайті університету.

Центр комунікацій

Синергія: ІT освіта та ІT індустрія


15 грудня 2016 року асоціація «ІТ-України» четвертий рік поспіль ініціювала та провела Міжнародну конференцію «Синергія: ІT освіта та ІT індустрія».
Цей актуальний освітньо-професійний діалог підтримали співорганізатор - Міністерство освіти та науки України та Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку. Проведення конференції підтримали також її генеральний партнер компанія Softserve, низка провідних вітчизняних ІТ-компаній, представники вищих навчальних закладів України, національні та зарубіжні експерти з питань розвитку ІТ-освіти.
Мета заходу – створення дієвої платформи для діалогу та стратегічного співробітництва між керівниками державних органів влади, вітчизняних і закордонних вищих навчальних закладів та провідних ІТ-компаній.
Учасники конференції зосередили увагу на обговоренні актуальних викликів для сучасної ІT-освіти України - створення механізмів визначення та вирішення кадрових проблем галузі, зокрема визначення відповідності рівня кваліфікації випускників потребам галузі, підвищення інтересу молоді до ІТ-спеціальностей та вдосконалення процесу освіти в сфері ІТ.
В обговоренні цих ключових проблем взяли участь Перший заступник Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, Народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко, Директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров; співзасновник компанії SoftServe, Тарас Кицмей; зарубіжні експерти Saarnio Juha, CDO Innovation Environment and Renewal, Technology Industies of Finland та Mario Lelovsky, Президент IT Association of Slovakia; представники українських ВУЗів - Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андрій Мелешевич, координатор IoT програми Національного університету «Львівська політехніка» Зеновій Верес, д.т.н., проф. факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Заславський та ін.
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, як провідний сучасний ВУЗ України, накопичив вагомий досвід реалізації та імплементації результатів міжнародних освітніх проектів програм ЄС Tempus та Erasmus+ в університеті. Тому представники робочих груп двох проектів «ALIGN_QF» та «QUAERE» , що нині реалізуються в КНУ, були запрошені організаторами конференції для виступу з презентацією на тему: «Досвід реалізації міжнародних проектів: самооцінка освітньої програми як ефективний інструмент підвищення якості освіти» в рамках спеціальної тематичній секції «Залучення грантів – практика фінансування ІТ ВНЗ. Як отримувати гранти спільно з компаніями?» та дискусії в усіх тематичних засіданнях конференції.
В своїй презентації д.т.н., проф. факультету комп’ютерних наук та кібернетики Володимир Заславський, доцент факультету комп’ютерних наук та кібернетики Людмила Омельчук та методист Науково-методичного центру організації навчального процесу Ольга Ямкова зосередили увагу на ключових викликах для сучасної якісної ІТ-освіти в Україні - розробці студентоцетрованих освітніх програм, складу їх модулів, особливостях розробки механізму для забезпечення досягнення відповідності між результатами навчання (Learning Outcomes) з НРК та ЄРК та самооцінці освітньої програми, як ефективного інструменту для підвищення якості освітніх програм на прикладі однієї з двох «пілотних» освітніх програм факультету комп’ютерних наук та кібернетики «Бізнес інформатика” в рамках реалізації проектів «ALIGN_QF» та «QUAERE».
Жвавий інтерес до презентації КНУ імені Тараса Шевченка виявили представники різних вітчизняних вишів та ІТ-компаній. Цікавість присутніх викликала презентація магістром факультету комп’ютерних наук та кібернетики Олексієм Ніщиком студентського аналізу освітньої програми «Бізнес інформатика». Ця магістерська освітня програма, зважаючи на досвід реалізації проекту «ALIGN_QF» в КНУ імені Тараса Шевченка, рекомендацій експертів європейських університетів та Агенції забезпечення якості (ASIIN, Німеччина), була трансформована з програми «Соціальна інформатика» в «Бізнес інформатика» та відкрита в університеті з 2016 року.
Відповідно до завдань проекту «QUAERE» програми ЄС Erasmus+ передбачена незалежна акредитація освітньої програми «Бізнес інформатика» в європейській агенції забезпечення якості.
19 грудня 2016 року, за результатами конференції, директор асоціації «ІТ-України» Віктор Валєєв, завідувач кафедри прикладної математики НТУУ «Київський політехнічний інститут» Олег Чертов, доцент ННК «ІПСА» Юрій Тимошенко та професор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Заславський були запрошені на зустріч з Першим заступником Міністра освіти і науки України Володимиром Ковтунцем. На зустрічі обговорювались проблеми забезпечення якості освітніх програм в галузі ІТ, проблеми розробки освітніх стандартів, завдання та результати реалізації проектів «ALIGN_QF» та «QUAERE» в КНУ імені Тараса Шевченка, нові напрямки міжнародного співробітництва в рамках здобуття та реалізації міжнародних освітніх і наукових проектів.
За результатами участі в конференції та матеріалами презентації учасниками від КНУ імені Тараса Шевченка підготовлена наукова стаття, яка буде опублікована в науковому фаховому виданні. Більш детально з програмою та фото конференції можна ознайомитись за посиланнями: http://iteduconference.org.ua/#programe
http://itukraine.org.ua/albums/fotozvit-z- konferenciyi-synergiya- it-osvita- ta- it-biznes- vid-15- grudnya-2016

Інформацію підготували В.Заславський, Л.Омельчук, О.Ямкова

В рамках реалізації проекту TEMPUS ALIGN Університет здобув практичний досвід по забезпеченню якості освітніх програм та механізмах їх незалежної акредитації

З 11 по 17 червня 2016 року Київський національний університет імені Тараса Шевченка з робочим візитом відвідала група європейських експертів з проблематики оцінювання та аналізу якості університетських освітніх програм. Тривалий візит керівника європейської та послявузівської освіти та розвитку Університету Бат Спа (Велика Британія) професора Пола Хайленда, професора Девіда Квіна із Інституту дизайну та технологій (Ірландія) та Стефані Лохбаум з Акредитаційної агенції ASIIN (Німеччина) відбувався в рамках виконання міжнародного освітнього проекту програми TEMPUS ALIGN: «Achieving and checking the alignment between academic programmes and qualification frameworks» («Досягнення та регулювання балансу між освітніми програмами та кваліфікаційними рамками»).

Відповідно до завдань проекту TEMPUS ALIGN, в нашому університеті були відібрані дві пілотні освітні програми: «Соціальна інформатика» (з 01.09.2016 - «Бізнес-інформатика»), що викладається на факультеті кібернетики та «Метод емпіричних соціологічних досліджень» з факультету соціології, які були проаналізовані та переглянуті у відповідності до європейських стандартів і які будуть впроваджуватись у освітній процес із врахуванням побажань експертів.

Відповідно до програми візиту, у перший та другий робочі дні закордонні та українські експерти-партнери проекту (Сумський державний університет, Хмельницький національний університет, Акредитаційна комісія України, Українська асоціація студентського самоврядування, Федерація роботодавців України) завітали до корпусу факультетів кібернетики та соціології, де зустрілись з робочою групою проекту ALIGN в університеті, адміністрацією та викладачами факультетів кібернетики та соціології, директором Науково-методичного центру організації навчального процесу, студентами, аспірантами та випускниками двох пілотних програм та роботодавцями. Впродовж робочих зустрічей обговорювались та оцінювались головні завдання та результати пілотних освітніх програм, компетентності, які отримують студенти у ході навчання та засоби їх перевірки, структуру програм та процедури забезпечення їх якості за 20 визначеними критеріями. Проаналізовано особливості системи забезпечення якості освітніх програм на факультетському та університетському рівнях та гармонізації академічних програм в університеті згідно з національною рамкою кваліфікацій.

У продовж робочих засідань, викладачі, адміністрація факультетів та університету, представники Науково-методичного центру організації навчального процесу здобули важливий досвід та отримали практичні рекомендації з проблем розбудови університетської системи забезпечення якості освітніх програм та академічної автономії Університету вцілому; запровадження компетентнісного підходу, узгодженості результатів навчання та здобутих компетенцій між усіма зацікавленими здобувачами та користувачами освітнього процесу; запровадження в освітній процес сучасних європейських практик, теоретичних розробок та практичних рекомендацій, новітніх методів викладання з метою модернізації сучасного ВНЗ. Запровадження цих рекомендацій сприятиме більш швидкій інтеграції Університету до європейського та світового освітнього простору, сприятиме конкурентоспроможності української вишів та стане запорукою розбудови потужної української економіки.

Запровадження цих рекомендацій сприятиме більш швидкій інтернаціоналізації та інтеграції Університету до європейського та світового освітнього простору, сприятиме конкурентоспроможності українських ВНЗ та стане запорукою розбудови потужної економіки України.

В останній робочий день гості завітали до Головного корпусу університету, де разом із експертами, представниками робочої групи проекту TEMPUS ALIGN та представниками факультетів зустрілись з проректором з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) професором Петром Бехом. Під час зустрічі закордонні партнери висловили власне враження щодо особливостей реформування системи вищої освіти в Україні, освітнього процесу в нашому Університеті та відзначили:

 • високий фаховий рівень та науковий потенціал викладачів, які залучені до освітнього процесу факультетів кібернетики та соціології і зокрема до розробки зокрема до розробки та перегляду за стандартами ЄС двох пілотних освітніх програм;
 • якісну підготовку студентів та аспірантів в університеті, зокрема активне залучення молоді до наукової діяльності, міжнародних проектів та програм мобільності, розвиток їх креативних здібностей, високу культуру та інтелектуальний потенціал;
 • активну співпрацю з представниками приватного і державного сектору економіки та Міністерством освіти та науки України з метою аналізу та перегляду освітніх програм, визначення актуальних компетенцій випускників університету на міжнародному ринку праці;
 • необхідність більш активного поширення інформації про проект з метою розповсюдження результатів його виконання серед інших факультетів та інститутів Університету, а також доцільність проведення додаткових робочих семінарів та тренінгів для науково-педагогічних та методичних працівників Університету;
 • актуальність розробленого в Університеті інформаційно-аналітичного інструментарію – системи «Тритон» для забезпечення якості розробки та супроводження освітніх програм, моніторингу та підтримки освітнього процесу в Університеті;

На думку експертів, ці критерії та показники, продемонстровані нашим Університетом, є важливими для оцінювання освітніх програм та їх успішної акредитації міжнародними агенціями із забезпечення якості.

За результатами роботи експертною комісією буде підготовлено звіт з висновками та рекомендаціями щодо приведення програм і процедур забезпечення якості в Університеті у відповідність до європейських стандартів.

Проректор Петро Бех подякував за співпрацю з закордонними партнерами в рамках проекту ALIGN, фахову роботу експертів та передав професору Полу Хайленду підписаний ректорами Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Університету Бат Спа договір про співпрацю в освітній та науковій сферах. Укладання цієї угоди сприятиме налагодженню активної співпраці між обома університетами.

Прикладом практичного зацікавлення до взаємної співпраці та логічним продовженням реалізації проекту ALIGN став підготовлений та здобутий за програмою Erasmus+ грант, який надає можливість отримання стипендій для мобільності професорсько-викладацького та адміністративного складу двох українських університетів. Вже на початку липня 2016 року перші 5 представників нашого Університету та 5 – від Сумського державного університету поїдуть до Університету Бат Спа на стажування з метою отримання досвіду гармонізації освітніх програм та програм подвійних дипломів, реалізації спільних науково-інноваційних досліджень та формування актуальної тематики нових освітніх та наукових грантів за програмами ЄС.

У період перебування в Києві європейські експерти відвідали Національний Erasmus+ офіс де розповіли за стан виконання проекту, актуальність інтернаціоналізації освіти та забезпечення якості освітніх послуг в Україні у період змін.


Команда проекту TEMPUS ALIGN

Київського національного університету імені Тараса ШевченкаВідбувся робочий семінар Міжнародного проекту TEMPUS ALIGN_QF


10-11 листопада 2015 року в Акредитаційній комісії України відбувся семінар з проблем впровадження та регулювання балансу між освітніми програмами з національними кваліфікаційними рамками. Захід проходив в межах виконання проекту TEMPUS „ALIGN_QF”, учасником якого з 2013 року є Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Керівник проектної команди КНУ імені Тараса Шевченка – професор факультету кібернетики, Начальник Управління міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційних технологій В.А. Заславський.

У семінарі взяли участь європейські фахівці у сфері забезпечення якості освітніх програм на чолі з Президентом Мережі агенцій забезпечення якості країн Центральної та Східної Європи CEENQA, директором Агенції  ASIIN (Німеччина), доктором Ірінгом Вассером, проектна команда нашого університету, представники національних партнерів проекту – Сумського державного університету, Хмельницького національного університету, Української асоціації студентського самоврядування, директор Акредитаційній комісії України Олександр Смірнов та ін.

10 листопада, в перший день роботи семінару, представники національного складу консорціуму та закордонні фахівці взяли учать у роботі IV Міжнародної конференції «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу», яка працювала у КНУ імені Тараса Шевченка (http://www.univ.kiev.ua/news/7073). В другій половині першого робочого дня відкрився Cемінар Міжнародного проекту TEMPUS ALIGN_QF в приміщенні Акредитаційній комісії України, де національна команда проекту разом з європейськими колегами обговорили проблематику перехідного періоду та перебіг сучасних реформ в системі вищої освіти України. Ці актуальні питання безпосередньо пов’язані з метою, завданнями та етапами реалізації проекту TEMPUS „ALIGN_QF” усіма університетами та установами - учасниками міжнародного складу консорціуму.

Впродовж другого робочого дня семінару представники національних університетів-партнерів розповіли про поточний стан та власні здобутки проекту, спрямовані на розробку механізму та забезпечення  досягнення відповідності між результатами навчання (Learning Outcomes) з НРК та ЄРК; перегляд двох навчальних програм, перспективи та доцільність їх пілотного впровадження у ВНЗ.

Проектна команда „ALIGN_QF” КНУ імені Тараса Шевченка у складі Директора науково-методичного центру організації навчального процесу, доцента А.П. Гожика, декана факультету соціології, к.ф.-м.н., А.П. Горбачика, к.ф.-м.н., доцента факультету кібернетики І. Розори, методиста вищої категорії науково-методичного центру організації навчального процесу О. Хруцької, м.н.с. Управління міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційних технологій О. Ямкової у виступі-презентації представила поточні напрацювання та досягнення реалізації проекту в університеті, висвітлила роль нашого університет в реалізації реформ МОН України, спрямованих на підвищення якості освіти та зміцнення незалежності українських ВНЗ, десимінаційні заходи в рамках проекту, зокрема розробку веб-сайту проекту в КНУ (http://tempus.univ.kiev.ua), участь у низці міжнародних та всеукраїнських конференцій з актуальних проблем реформування освітньої галузі, питань інтернаціоналізації освіти та науки нашого університету, реалізовані тренінги та семінари для співробітників університету тощо.

За результатами семінару європейські фахівці у сфері забезпечення якості високо оцінили здобутки КНУ імені Тараса Шевченка в реалізації проекту TEMPUS „ALIGN_QF”, відзначили злагоджену командну роботу та зазначили, що продемонстровані результати надають можливість не лише високо оцінити вагомі здобутки реалізації проекту в КНУ імені Тараса Шевченка з-поміж інших вітчизняних університетів, але й відзначити  провідну роль, високий статус та імідж університету у міжнародній освітній спільноті.

Зустіч учасників проекту ТЕМПУС ALIGN в Познані


З 14 по 18 червня 2015 року представники робочої групи Київського національного університету імені Тараса Шевченка ТЕМПУС проекту «ALIGN_QF» - Досягнення та регулювання балансу між освітніми програмами та кваліфікаційними рамками (543901-TEMPUS-1-2013-1-AM-TEMPUS-JPGR) http://align.brusov.am/ , http://www.tempus.univ.kiev.ua/ взяли участь у робочій зустрічі представників українських та закордонних вищих навчальних закладів, які входять до консорціуму проекту. Зустріч відбулася в Університет імені Адама Міцкевича в Познані.

У ній також взяли участь викладачі Університету Бат Спа, (Велика Британія), Інституту мистецтв, дизайну та технологій (Ірландія), Католицької вищої школи Сент-Льовен (Бельгія); Єреванського державного університету мов та соціальних наук імені В.Я. Брюсова (координатор проекту), Єреванської державної академії мистецтв та Єреванського державного медичного університету (Вірменія); Московського державного гуманітарного університету та Північного (арктичного) федерального університету імені М.В.Ломоносова, (РФ); Сумського державного університету та Хмельницького національного університету; представники Міністерств освіти та науки  України, Вірменії та РФ, закордонних акредитаційних агентств, національних студентських організацій.

Наш університет на цьому заході представили координатор від КНУ, начальник Управління міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційних технологій,  професор В.А.Заславський та Директор Науково-методичного центру організації навчального процесу, доцент А.П. Гожик.  

Вони виступили з презентацією, в якій представили основні результати виконання проекту за перший рік.


Новини
реалізації проекту в КНУ

Участь представників робочої групи проекту ТЕМПУС ALIGN в українсько-німецькому форумі.

6 та 7 березня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся українсько-німецький форум «Освіта, наука, інновації в університетах: актуальні виклики». Організаторами форуму є Міністерство освіти і науки України та Федеральне міністерство освіти і наукових досліджень Німеччини.

«Темпус-проекти єднайтесь!»

18 грудня 2014 року в КНУ імені Тараса Шевченка під головуванням проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв'язки) Петра Беха відбулася нарада керівників Темпус-проектів. У роботі наради взяла участь начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти і науки України Ганна Новосад.

Нарада з керівниками Темпус-проектів

Київський національний університет імені Тараса Шевченка працює над виконанням 8 проектів програми Темпус. Наш університет посідає одне з провідних місць серед ВНЗ України за кількістю виборених проектів в рамках 5-го та 6-го конкурсу програми Темпус IV.

 

ПРО ПРОЕКТИ

Досягнення та регулювання балансу між освітніми програмами та кваліфікаційними рамками (543901-TEMPUS-1-2013-1-AM-TEMPUS-JPGR)

Тривалість: 36 місяців (1 грудня 2013 – 1 грудня 2016 року).

Сума гранту ЄС програми Темпус: 1,139,438.79 Євро.

Координатор: Єреванський національний лінгвістичний університет імені Брюсова, Вірменія (YSLU)

Учасники

  Бельгія:

 • Католицька Вища Школа Сент Льовена (KAHO);

  Німеччина:

 • Університет Кобленца-Ландау (UKOLD),
 • Центральна та східна європейська мережа забезпечення якості (CEENQA);

  Ірландія:

 • Інститут мистецтв, дизайну та технологій (IADT);

  Польща:

 • Університет імені Адама Міцкевича (AMU);

  Великобританія:

 • Університет Бат Спа (BSU);

  Вірменія:

  Україна:

 • Міністерство освіти та науки (MESU),
 • Київський національний університет імені Тараса Шевченка (KNU),
 • Хмельницький національний університет (KhNU),
 • Сумський державний університет (SSU),
 • Українська асоціація студентського самоврядування (UASS),
 • Спілка промисловців та підприємців Хмельницької області (UUIE).

  Російська Федерація:

 • Московський державний гуманітарний університет імені М.А. Шолохова (MSHU),
 • Міністерство освіти та науки (MESR),
 • Північний (Арктичний) федеральний університет імені М.В. Ломоносова (NArFU),
 • Російський студентський союз (SUR),
 • Російський регіональний союз промисловців та підприємців (RUIE),
 • Національний центр громадської професійної акредитації (NCPA),
 • Поволзький державний технологічний університет (Volga Tech).

ALIGN (Приведення до та перевірка відповідності між академічними програми та рамками кваліфікацій): це трирічний міжнародний проект при підтримці Державної реформи EACEA N° 35/2012, 6 конкурсу відбору спільних проектів Темпус. Загальна ціль цього проекту – це покращити зрозумілість, узгодженість та можливість обміну кваліфікаційних вимог за допомогою запровадження в ВНЗ механізмів приведення у відповідність академічних програм до національних рамок кваліфікацій та в Агентствах забезпечення якості (АЗЯ) механізмів перевірки цих відповідностей. До проекту залучені університети з Регіону східного партнерства – Вірменія, Росія, Україна. Це дозволить глибше зрозуміти потреби систем, що розвиваються, та особливості кожної окремої установи.

Спеціальні цілі

Сприяння кращому розумінню вищими навчальними закладами та агентствами із забезпечення якості освіти ролі національних кваліфікаційних рамок, їх структури, а також різниці між окремими видами та рівнями досягнень студентів.
Формування компетентностей вищих навчальних закладів у написанні (підготовці) та оцінюванні результатів навчання за окремими видами й рівнями досягнень, успішності студентів та сприяння студентсько-орієнтованому викладанню та навчанню;
Формування компетентностей вищих навчальних закладів у регулюванні балансу між освітніми програмами та кваліфікаційними рамками для спрощення трансферу знань, загальних кваліфікаційних вимог та впровадження провідного досвіду;
Надання агентствам із забезпечення якості освіти можливості перевірки відповідності запропонованих результатів навчання і механізмів їх оцінювання на усіх рівнях через запровадження системи, яка гарантовано забезпечить стале сприйняття кожною установою.

Основні результати включають

Розвиток можливостей вищих навчальних закладів і агентств із забезпечення якості освіти щодо регулювання балансу та узгодження освітніх програм з національними кваліфікаційними рамками
Розробка механізмів для узгодження з національними рамками кваліфікацій (для вищих навчальних закладів)
Розробка механізмів для перевірки відповідності (для агентств із забезпечення якості освіти)
Приведення 2-х навчальних програм в кожному вищому навчальному закладі у відповідність до європейських стандартів і вимог кваліфікаційних рамок та пілотна оцінка розроблених механізмів
Адаптація розроблених механізмів у вищих навчальних закладах, агентствах із забезпечення якості освіти та на урядовому рівні
Організація курсів перепідготовки співробітників вищих навчальних закладів для оцінки навчальних результатів та поширення студентсько-орієнтованого навчання та викладання;

Керівник робочої групи від Київсього національного університету імені Тараса Шевченка

Заславський Володимир Анатолійович

начальник Управління міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційних технологій

тел: +38 044-239-34-36 (36-68)
E-mail: zas.vlad@gmail.com


Основна робоча група

Гожик Андрій Петрович

Директор науково-методичного центру організації навчального процессу, доцент, к.геол.-мін.н.

Горбачик Анрій Петрович

Декан факультету соціології,  доцент, к.ф.-м.н.

Ямкова Ольга

м.н.с. Управління міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційних технологій

Ірина Розора

к.ф.-м.н., доцент факультету кібернетики

Олена Хруцька

методист вищої категорії Науково-методичного центру організації навчального процесу

Тетяна Кузьменко

Заступник декана з навчальної роботи факультету соціології, доцент, к.с.н.